Beskrivelse
BLACK MONTH: Køber du dine nye Triobike Hafnia i November, får du automatisk Kaleche og Sædehynde med i prisen! Kun 27.995kr (Normalpris 30.535kr)
triobike hafnia
Det perfekte alternativ til familiebilen. Triobike Hafnia er både æstetisk og funktionel. Cyklen er designet og udviklet på vores hovedkontor i København. Hafnia er en stærk og solid familie ladcykel, der er forberedt til al slags bykørsel verden over. Hafnia leveres med “anti-frost” kabler og stellet har gennemgået en omfattende korrosionsbehandling. Hafnia cyklen er klar til alt slags vejr. Sig ja til frihed, udforsk byen og nye alternative ruter, bare dig, dine unger, alt jeres udstyr – verden lægger åben foran jer.
Triobike Hafnia er en Tank I forklædning.
Takket være hafnia’s Anti-tip design, de store kraftige dæk, de vinklede forhjul og cykelrammen som skråner ind i mod sviget, kan hafnia let manøvrere gennem sving og forhindringer også med 4 børn I kassen. At cykle på Hafnia føles let, sikkert og trygt. Med det elektriske system, cyklens mekaniske opbygning, de hydrauliske bremser og hovedbeskyttelse i kassen, lever hafnia op til kravene fra tyske TÜV Rheinland Certification.
Børn, kæledyr, indkøbsposer, haveredskaber, store pakker og selv et juletræ, bare giv den gas. Det store lad er let at pakke
Triobike Hafnia kassen er stor, rummelig og robust. Kassen er kvadratisk og let at pakke og har en volume på hele 280 liter. Hafnia er bygget til at klare tung oppakning og du behøver ikke bekymre dig for huller eller bump på vejen. Ladet er let for børn at kravle op i, takket være dobbelt “step in” i hver side.
Dine børns sikkerhed og comfort er højt prioriteret. Hafnia er deisgnet til at kunne fragte op til 4 børn. Sæderne er ergonomisk designet, komfortable at side på. Is, ketchup, solcreme og chokolade er ikke noget problem – de lette at rengøre.
Forbehold
Vi tager forbehold for tastefejl, prisændringer og udsolgte varer. Produktbilleder kan være vist med ekstraudstyr, som ikke nødvendigvis er inkluderet i standardmodellen.
Ekstraudstyr og rådgivning
Har du spørgsmål til ekstraudstyr, eller er du i tvivl om, hvad der passer bedst til dine behov, er du velkommen til at kontakte os på mail eller i vores åbningstid på telefon 60 75 90 91.
Bestillingsvarer
Bestillingsvarer leveres med forbehold for leveringstid, som kan være op til 8 uger. Kontakt os gerne for nærmere information om forventet leveringstid inden bestilling. Bestillingsvarer kan ikke annulleres efter bestilling er afgivet.
Specifikationer
| Ramme / stelstørrelse | One size (rytterhøjde mellem 155 – 205 cm) |
|---|---|
| Ramme materiale | Aluminium |
| Motor | Bafang H610 baghjulsmotor (65 Nm) |
| Batteri | Bafang 468 Wh |
| Gear type | Udvendige Gear |
| Antal gear | Shimano Tourney 7-speed |
| Bremser | Hydrauliske skivebremser (Bengal) |
| Produkt vægt | ca. 68kg |
| Tilladt totalvægt | 220 kg |
Levering
Vi tilbyder både afhentning af din nye cykel i vores butik samt levering i hele Danmark – med undtagelse af ikke-brofaste øer. Levering koster 995 kr., og din cykel leveres samlet og klar til brug.
Kontakt
Gladcyklen
Kjellerups gade 8A,
9000 Aalborg
Telefon: 60 75 90 91
Mail: j@gladcyklen.dk
