Beskrivelse
Triobike boxter air II
Hvad er en boxter air II?
Triobike boxter air II er designet og udviklet i Danmark med fokus på en enestående kombination af æstetik, sikkerhed og gode køreegenskaber.
Denne miljøvenlige erstatning for familiebilen er udstyret med en Bafang M400 motor.
Triobike anti-tip-design sikrer stabilitet og sikkerhed under kørsel og særligt igennem svingene.
Triobike boxter air II har plads til hele familien med en imponerende lastekapacitet på hele 150kg i ladet.
Boxter air II er et fornuftigt valg til livets små og store eventyr.
Prisen inkluderer 1 sæde til 2 personer, ekstra sæde samt kaleche kan tilkøbes.
Forbehold
Vi tager forbehold for tastefejl, prisændringer og udsolgte varer. Produktbilleder kan være vist med ekstraudstyr, som ikke nødvendigvis er inkluderet i standardmodellen.
Ekstraudstyr og rådgivning
Har du spørgsmål til ekstraudstyr, eller er du i tvivl om, hvad der passer bedst til dine behov, er du velkommen til at kontakte os på mail eller i vores åbningstid på telefon 60 75 90 91.
Bestillingsvarer
Bestillingsvarer leveres med forbehold for leveringstid, som kan være op til 8 uger. Kontakt os gerne for nærmere information om forventet leveringstid inden bestilling. Bestillingsvarer kan ikke annulleres efter bestilling er afgivet.
Specifikationer
| Ramme / stelstørrelse | One size (rytterhøjde mellem 155 – 205 cm) |
|---|---|
| Ramme materiale | Aluminium |
| Motor | Bafang M400, 80 Nm |
| Batteri | 43V / 450Wh |
| Gear type | Indvendige Gear |
| Antal gear | Enviolo Stepless Manual |
| Bremser | Hydrauliske skivebremser for og bag |
| Produkt vægt | 42kg |
| Tilladt totalvægt | 240 kg |
Levering
Vi tilbyder både afhentning af din nye cykel i vores butik samt levering i hele Danmark – med undtagelse af ikke-brofaste øer. Levering koster 995 kr., og din cykel leveres samlet og klar til brug.
Kontakt
Gladcyklen
Kjellerups gade 8A,
9000 Aalborg
Telefon: 60 75 90 91
Mail: j@gladcyklen.dk
