Beskrivelse
Riese & Müller Load 75 - perfekt håndtering i enhver situation - på asfalt, skovstier eller grusveje: Load 75 er så manøvredygtig og adræt, at du aldrig føler, at du er på en ladcykel. Dens lave tyngdepunkt, Bosch Cargo Line Cruise-motoren og Riese & Müller Control Technology sikrer en dynamisk og enestående køreoplevelse.
Forbehold
Vi tager forbehold for tastefejl, prisændringer og udsolgte varer. Produktbilleder kan være vist med ekstraudstyr, som ikke nødvendigvis er inkluderet i standardmodellen.
Ekstraudstyr og rådgivning
Har du spørgsmål til ekstraudstyr, eller er du i tvivl om, hvad der passer bedst til dine behov, er du velkommen til at kontakte os på mail eller i vores åbningstid på telefon 60 75 90 91.
Bestillingsvarer
Bestillingsvarer leveres med forbehold for leveringstid, som kan være op til 8 uger. Kontakt os gerne for nærmere information om forventet leveringstid inden bestilling. Bestillingsvarer kan ikke annulleres efter bestilling er afgivet.
Specifikationer
| Ramme / stelstørrelse | One size (rytterhøjde mellem 155 – 205 cm) |
|---|---|
| Ramme materiale | Aluminium |
| Motor | Bosch Cargo Line |
| Batteri | Bosch PowerPack 725wh |
| Gear type | Indvendige Gear |
| Antal gear | Enviolo 380 |
| Bremser | Hydrauliske skivebremser |
| Produkt vægt | ca. 38kg |
| Tilladt totalvægt | 200 kg |
Levering
Vi tilbyder både afhentning af din nye cykel i vores butik samt levering i hele Danmark – med undtagelse af ikke-brofaste øer. Levering koster 995 kr., og din cykel leveres samlet og klar til brug.
Kontakt
Gladcyklen
Kjellerups gade 8A,
9000 Aalborg
Telefon: 60 75 90 91
Mail: j@gladcyklen.dk
