Beskrivelse
NY MODEL! Elektrisk EP600 / 85NM
Den fleksible arbejdshest
Nyttig, fleksibilitet og praktisk
EP600-motoren tilbyder samme fleksibilitet i gearing og tilpasningsevne som selve Bullitt, vælg mellem interne 5 gears mulighed eller et 11-trins eksternt system.
250 watt med 85 newtonmeters drejningsmoment for at bringe dig hurtigt og effektivt op i hastighed. Shimano EP600-drivenhed, leverer stærk og
responsiv støtte til dine daglige behov
– masser af moment til stigninger, jævn kontrol i trafikken
og pålidelig rækkevidde til længere ture.
En kapabel og hårdtarbejdende opsætning med ydeevne
tæt på toppen.
Motorassistance op til 25 km/t i overensstemmelse med EU-lovgivningen.
Billederne kan være vist med ekstraudstyr, dette konfigureres ved bestilling. Kontakt os hvis du er i tvivl.
- Bullitt er altid bestilt som specialordre og kan ikke annulleres eller returneres
- Samling af cyklen er inklusiv i prisen hos Gladcyklen
Forbehold
Vi tager forbehold for tastefejl, prisændringer og udsolgte varer. Produktbilleder kan være vist med ekstraudstyr, som ikke nødvendigvis er inkluderet i standardmodellen.
Ekstraudstyr og rådgivning
Har du spørgsmål til ekstraudstyr, eller er du i tvivl om, hvad der passer bedst til dine behov, er du velkommen til at kontakte os på mail eller i vores åbningstid på telefon 60 75 90 91.
Bestillingsvarer
Bestillingsvarer leveres med forbehold for leveringstid, som kan være op til 8 uger. Kontakt os gerne for nærmere information om forventet leveringstid inden bestilling. Bestillingsvarer kan ikke annulleres efter bestilling er afgivet.
Specifikationer
| Ramme / stelstørrelse | One size (rytterhøjde mellem 155 – 205 cm) |
|---|---|
| Ramme materiale | Aluminium |
| Motor | Shimano EP600 (85 Nm) |
| Batteri | Shimano STePS 418 (kan opgraderes til 504Wh) |
| Gear type | Indvendige Gear |
| Antal gear | Nexus 5 (Kan konfigureres til udvendige gear - Shimano XT-11) |
| Bremser | Hydrauliske skivebremser |
| Produkt vægt | ca. 26kg |
| Tilladt totalvægt | 180 kg |
Levering
Vi tilbyder både afhentning af din nye cykel i vores butik samt levering i hele Danmark – med undtagelse af ikke-brofaste øer. Levering koster 995 kr., og din cykel leveres samlet og klar til brug.
Kontakt
Gladcyklen
Kjellerups gade 8A,
9000 Aalborg
Telefon: 60 75 90 91
Mail: j@gladcyklen.dk
